Hoppa till sidans innehåll

Resultat och Anmälningslista

Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-04-04Veteran-OL tävling 3Örebro Läns Orienteringsförbund
Kristinehamns OK
786Klubbresultatlista
2019-04-05GrymnattaVäsby OK4872Klubbresultatlista
2019-04-06Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IK7081Klubbresultatlista
2019-04-06OK Tors ungdomstävling OK Tor3067Klubbresultatlista
2019-04-06Kolmårdsdubbeln, medelOK Kolmården13077Klubbresultatlista
2019-04-07TorfejdenOK Tor4266Klubbresultatlista
2019-04-07LovömedelnBromma-Vällingby SOK8632Klubbresultatlista
2019-04-09Krets Motions-OL Bullerdalen OK Djerf591Klubbresultatlista
2019-04-09Träningsorientering 9/4Lindebygdens OK411Klubbresultatlista
2019-04-11Veteran-OL tävling 4Örebro Läns Orienteringsförbund
OK Tisaren
9010Klubbresultatlista
2019-04-13Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OL6074Klubbresultatlista
2019-04-13Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
OK Tyr
148714Klubbresultatlista
2019-04-13Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
9683Klubbresultatlista
2019-04-13SkullebomedelnIFK Linköpings OS4963Klubbresultatlista
2019-04-14EnenracetOK Enen9543Klubbresultatlista
2019-04-14Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OL4456Klubbresultatlista
2019-04-14Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnSkattkärrs SOK
Säffle OK
OK Tyr
OK Älgen
131913Klubbresultatlista
2019-04-14Björkforskampen Björkfors GOIF4631Klubbresultatlista
2019-04-14Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
6891Klubbresultatlista
2019-04-16 - 2019-04-16Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
23424Klubbresultatlista
2019-04-16 - 2019-04-16Motionsorientering SannaOK Tyr1981Klubbresultatlista
2019-04-18Häxjakten, Five-O, #1OK Skogsvargarna4592Klubbresultatlista
2019-04-19PåskorienteringenKjula IF9129Klubbresultatlista
2019-04-19Uppsala möte, nattUpsala IF
Rasbo IK
2761Klubbresultatlista
2019-04-20Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
15442Klubbresultatlista
2019-04-20PåskmedelnRonneby OK3602Klubbresultatlista
2019-04-21OK Klemmingen/Södertälje IF, långOK Klemmingen
Södertälje IF
6121Klubbresultatlista
2019-04-21Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
3641Klubbresultatlista
2019-04-21BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
61928Klubbresultatlista
2019-04-21Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OK7233Klubbresultatlista
2019-04-21 - 2019-04-21Uppsala möte, medelOK Linné12021Klubbresultatlista
2019-04-21Dackefejden, långKarlskrona SOK3991Klubbresultatlista
2019-04-22OK Klemmingen/Södertälje IF, medelOK Klemmingen
Södertälje IF
3001Klubbstartlista
2019-04-22LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
31616Klubbstartlista
2019-04-22Dackefejden, medelKarlskrona SOK2762Klubbstartlista
2019-04-22TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OK4492Klubbstartlista
2019-04-22IFK Enskede, långdistans (med UP)IFK Enskede6481Klubbstartlista
2019-04-22Uppsala möte, långIF Thor7301Klubbstartlista
2019-04-22Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOK6591Klubbstartlista
2019-04-27OL-rounden, dag 2Vandrarringen
OK Hedströmmen
3733Klubbanmälningslista
2019-04-28OK Motalas vårtävlingOK Motala1981Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
Hagaby GoIF Örebro - Orientering
Ringstorpsvägen 20
70369 Örebro

Kontakt:
Tel: 019312016
Fax: 019314968
E-post: This is a mailto link

Se all info