Hoppa till sidans innehåll

Resultat Veteran-OL 2013-04-25

2013-04-26 09:05
Här kommer resultatlistorna från Veteran-OL, Hagaby GOIF, 2013-04-25
  • Uppdaterad: 2017-02-06 19:38

    Namn                         Klubb                          Tid 

 

    Kort  (27)     2540 m                   
    1 Alf Eriksson               OK Alferna                    36:01 
    2 Ingvar Haldin            OK Tylöskog                  36:34 
    3 Ethel Nord                 Lindebygdens OK           40:55 
    4 Olle Lagerström         OK Tisaren                    44:09 
    5 Ove Jansson             OK Tisaren                     45:53 
    6 Ewy Ekström             OK Alferna                     46:24 
    7 Elvy Wetterskog         Hällefors OK                  47:37 
    8 Bo Ljungblad            OK Tylöskog                    48:04 
    9 Elsa Nilsson              Hällefors OK                    49:14 
   10 Ulf Sjökvist               OK Tisaren                     50:35 
   11 Eleonor Grönwall        KFUM Örebro OK            53:32 
   12 Lennart Jonsson         OK Tisaren                     53:58 
   13 Gerd Berglund           Högåkers OK                  54:27 
   14 Marianne Dahlberg       OK Alferna                   55:20 
   15 Tage Persson            Fellingsbro GOIF             55:53 
   16 Per Thybeck             Lindebygdens OK             56:23 
   17 Kåre Schortz            Almby IK                        58:01 
   18 Ingvar Hultman          OK Milan                       59:36 
   19 Stig Larsson               OK Tisaren                  1:00:45 
   20 Gun Helmersson          Lindebygdens OK        1:01:11 
   21 Sven-Åke Dahlberg       OK Alferna                1:04:24 
   22 Bo Brånn                Askersunds OK                1:08:22 
   23 Britt-Marie Åberg       OK Tisaren                    1:09:44 
   24 Kristina Jedberger      KFUM Örebro OK             9:09:10 
      Lars Hugosson           KFUM Örebro OK            Ej godk. 
      Claes Sjöberg           Lindebygdens OK           Ej godk. 
      Anders Persson          OK Alferna                   Ej godk. 

 

    Mellan  (26)   3650 m                   
    1 Stig Israelsson          OK Tylöskog                  38:41 
    2 Leif Hjulström           OK Milan                        43:40 
    3 Johnny Brandt           Hällefors OK                 47:02 
    4 Lennart Lindgren        OK Järnbärarna            48:28 
    5 Asta Sjöberg            Lindebygdens OK            48:45 
    6 Britt-Marie Eklöf       OK Milan                         49:08 
    7 Bengt Kammerland        OK Milan                     50:13 
    8 Kurt Jonsson            OK Letstigen                    51:54 
    9 Lars-Ivan Carlsson      Lindebygdens OK           52:15 
   10 Hjalmar Nordquist       OK Järnbärarna             52:55 
   11 Rolf Persson                OK Milan                       54:30 
   12 Bo Carlsson                OK Tisaren                    56:14 
   13 Georg Pelander           OK Alferna                    57:16 
   14 Ingemar Widén           KFUM Örebro OK             57:31 
   15 Elisabeth Eriksson       KFUM Örebro OK             58:45 
   16 Lars Härdmark             OK Alferna                   59:48 
   17 Thorsten Bergsten       Garphyttans IF             1:01:58 
   18 Ulf T Hallberg              Almby IK                   1:03:01 
   19 Lars Albertsson          OK Tylöskog                1:03:53 
   20 Elmo Soovik             KFUM Örebro OK             1:03:54 
   21 Birgitta Arlebo           KFUM Örebro OK             1:05:17 
   22 Rolf Helmersson         Lindebygdens OK            1:05:23 
   23 Lars Arlebo                KFUM Örebro OK             1:09:20 
   24 Gunilla Bergman         KFUM Örebro OK             9:18:19 
      Karl Ekström                OK Alferna                    Ej godk. 
      Åke Berglund               Högåkers OK                 Ej godk. 

 

    Lång  (18)     4570 m                   
    1 Patrik Thybeck          Lindebygdens OK              37:20 
    2 Anders Dahlgren         Hagaby GoIF                  39:17 
    3 Kjell Eriksson               OK Djerf                     40:05 
    4 Bengt Gruvberger        OK Djerf                     45:37 
    5 Lennart Lundh            OK Tisaren                   45:59 
    6 Johan Soovik            KFUM Örebro OK              46:48 
    7 Stefan Öberg               OK Milan                     51:35 
    8 Bo Magnusson            KFUM Örebro OK            54:40 
    9 Annica Magnusson        KFUM Örebro OK           55:56 
   10 Barbro Isaksson         OK Tisaren                   57:40 
   11 Östen Eklöf                 OK Milan                     57:59 
   12 Torbjörn Eriksson       Hagaby GoIF                59:02 
   13 Ingvar Eriksson         OK Tisaren                  1:03:28 
   14 Stig Andersson          Almby IK                    1:07:40 
   15 Sten Sundin             OK Tisaren                   1:10:56 
   16 Ingmarie Hugosson   KFUM Örebro OK          1:38:42 
   17 Kurt Åberg                OK Tisaren                 9:13:43 
       Lars Karlsson             OK Tisaren                Ej godk. 
Skribent: Elisabeth Blom

 

 

 

 

Följ Martin Regborn i landslaget
Hemsida och Instagram

 

 

Naturpasset 

   

Hagaby på Facebook



Instagram
Följ oss på
Instagram

 

och Twitter

Moelven20151102

verisure_logo

CÅLogga

lopex-186x186

Handelsbanken_farg

Corporate logo med pay off

Postadress:
Hagaby GoIF Örebro - Orientering
Ringstorpsvägen 20
70369 Örebro

Kontakt:
Tel: 019-312016
Fax: 019-314968
E-post: This is a mailto link

Se all info